Blog

Czy catering dietetyczny się opłaca?

4 pudełka cateringowe wchodzą w zestaw diety keto

Obecnie bardzo modny stał się catering dietetyczny, dzięki czemu można cieszyć się pysznym jedzeniem bez robienia zakupów i gotowania. Niektórzy korzystają z tego rozwiązania okazjonalnie, inni regularnie. Dieta pudełkowa jest często wybierana przez osoby, które chcą uzyskać konkretne cele sylwetkowe, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, poprawić stan swojego zdrowia. Brak czasu i zdolności kulinarnych sprawia, że catering dietetyczny jest usługą wręcz pożądaną. Każdy może wybrać swoje ulubione menu, a starannie przygotowane i zapakowane dania zostaną dostarczone o konkretnej godzinie pod wskazany adres.

Czy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Jeść trzeba, ale znaczenie ma to, co się spożywa i w jakich ilościach. Wszędzie mówi się o tym, że dieta powinna być różnorodna, dobrze zbilansowana. Nie każdy jednak wie, na czym polegają zasady zdrowego odżywiania się i jak stosować się do nich w życiu codziennym. Liczne obowiązki, brak czasu i zdolności kulinarnych sprawiają, że większość osób sięga po gotowe dania z supermarketu, zajada się kanapkami i przekąskami będącymi pustymi kaloriami. Nie można mówić o zdrowiu, opierając swój codzienny jadłospis na wysoko przetworzonej żywności. Jest to prosta droga do nabycia nadprogramowych kilogramów i jednocześnie pojawienia się niedoborów żywieniowych. Tak, można być otyłym i niedożywionym jednocześnie, boryka się z tym coraz więcej osób. Warto wobec tego pomyśleć nad cateringiem dietetycznym, chociażby przez pewien okres lub od czasu do czasu, aby wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Ponadto dieta pudełkowa to wspaniała okazja do tego, aby spróbować nowych smaków, odkryć ich pyszne zestawienia. Jadłospis wielu osób składa się z tego samego, kotleta i ziemniaków na obiad, kanapek na kolację i czasem też na śniadanie.

catering - zbliżenie na zestaw z grillowaną piersią z kurczaka

Co przemawia na korzyść diety pudełkowej?

Catering dietetyczny podnosi komfort życia, jest to oszczędność czasu na robieniu zakupów, gotowaniu i zmywaniu. Nie trzeba zastanawiać się każdego dnia, co przygotować do zjedzenia na śniadanie, obiad czy kolację. Znika potrzeba robienia listy zakupów, chodzenia po sklepach, porównywania cen, stania w kolejkach, rozpakowywania wszystkiego i dojeżdżania do dyskontów. Jak widać, jest to ogromna oszczędność czasu i duże udogodnienie. Czas to pieniądz, a doba nie jest z gumy i nie można jej wydłużyć. Nareszcie będzie można poświęć go na relaks, świetną zabawę w gronie przyjaciół lub z rodziną. Każdy chciałby mieć mniej obowiązków, a dieta pudełkowa to umożliwia. Samodzielne przygotowywanie posiłków jest żmudne i czasochłonne,. Ponadto zawsze można coś przypalić, przesolić. Nie każde danie wychodzi smaczne, różnie bywa ze zdolnościami kulinarnymi. Sprzątanie całego bałaganu jest ostatnią rzeczą, na którą ktokolwiek ma ochotę, szczególnie chcąc odpocząć po zjedzonym posiłku, powrocie do pracy lub z treningu.

Dlaczego katering dietetyczny cieszy się rosnącą popularnością?

kurier dostarcza pudełka z cateringiem dietetycznym ProDiet

Jeśli ktoś lubi mieć schludnie w domu, to catering dietetyczny ułatwi utrzymanie porządku w kuchni. Nikt nie chce przebywać w zagraconych pomieszczeniach, w których panuje chaos. Jeśli nie trzeba magazynować jedzenia ani mieć pod ręką szeregu urządzeń, naczyń i akcesoriów do gotowania, to wpływa to korzystnie na estetykę kuchni.

Niektóre osoby powielają mit dotyczący tego, że dieta pudełkowa jest przeznaczona tylko dla osób z zasobnym portfelem, bo wiąże się z to z wysokimi kosztami. Oczywiście jeśli ktoś ma duże wymagania i zapotrzebowanie kaloryczne, to rzeczywiście będzie musiał więcej zapłacić za tego typu usługę. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że w wielu przypadkach dieta pudełkowa jest nawet tańsza niż samodzielne przygotowywanie posiłków i jedzenie na mieście. Należy doliczyć też koszty związane z dojazdami do sklepów, a jeśli ktoś chce jeść zdrowo, to i tak trzeba wydać więcej pieniędzy na lepszej jakości produkty spożywcze.

Trudno też mówić o wizycie w sklepie i kupieniu tylko paru rzeczy znajdujących się na liście, najczęściej wychodzi się z pełnym koszykiem dodatkowych produktów. Trudno przecież odmówić sobie pięknie zapakowanej przekąski. W przypadku cateringu dietetycznego je się to, na co ma się ochotę, można wybrać dowolną dietę, nie trzeba martwić się o jej prawidłowe skomponowanie. Zadbają o to doświadczeni dietetycy, mając na uwadze indywidualne potrzeby danej osoby. Obliczą kalorie, proporcje makroskładników. Jest to też sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i utrzymanie szczupłej sylwetki. Po wstaniu z łóżka, jedzenie będzie już czekać na zjedzenie, zniknie omijanie posiłków i podjadanie między nimi. Ponadto pudełka można zabrać ze sobą i zjeść na mieście, w pracy, szkole.

Udostępnij

Więcej postów

catering - zestawy obiadowe z łososiem

Jak podgrzewać catering dietetyczny?

Decydując się na catering dietetyczny Warszawa, można liczyć na to, że już z samego rana będą czekać świeżo przygotowane posiłki na cały dzień. Można je

Czym jest dieta ketogeniczna?

Systemów żywieniowych jest tak wiele, że każdego roku można testować inny. Oczywiście nie wszystkie są godne polecenia, niektóre mogą powodować szereg niepożądanych skutków ubocznych, dlatego

Dla zapewnienia najwyższej jakości usług nasza strona korzysta z plików cookies. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z naszą Polityką Prywatności

Zamów dietę na minimum 20 dni a otrzymasz:

10% RABATU